Тренто удари с 3:0 аутсайдера Равена

снимка: trentinovolley.it

Итас Диатек Трентино (Тренто) се поздрави с категоричен успех с 3:0 над един от опашкарите в Серия А1 СМС Равена в 20-ия кръг от редовния сезон в Италия.

Матей Казийски реализира 11 точки за световните шампиони, които спечелиха визитата си с 25:22, 25:15 и 25:20, с което постигнаха 18-ата си победа.

Тренто е лидер в класирането с 53 точки - цели 10 пред Лубе Банка Мачерата, който пък срази със същия резултат Каза Модена.

Цветан Соколов също получи шанс за изява от треньора Радостин Стойчев, като игра в третия сет и завърши срещата с добър актив от 9 точки.

Българският наставник запази две от основните си фигури Рафаел и Османи Хуанторена предвид предстоящия мач реванш от Шампионската лига срещу Мачерата, който ще се изиграе на 1-ви март в „Пала Тренто" от 21:30 часа българско време.

Ян Щокър стана топ реализатор за победителите с 13 точки, а либерото на домакините Матео Табанели бе определен за най-полезен играч в срещата.

Казийски завърши с 62% в атака, след като наниза 8 точки, 1 ас и 2 успешни блокади. Посрещането на капитана беше 63%, а перфектното - 42%.

Цецо Соколов се отчете с много силни изяви и също записа 2 успешни блока, плюс 70% в нападение.

„Мачът беше много добър, особено за тези, които по-малко записват игрови минути", коментира наставникът Радо Стойчев. „Те доказаха, че мястото им в тима е напълно заслужено.

Искахме трите точки, за да продължим да бъдем лидери с комфортен аванс, така че съм доволен от всички.

Срещу Мачерата в Шампионската лига ще играем по друг начин, защото това ще бъде най-важният мач за сезона и искаме да надградим над представянето си в първия сблъсък."