Тренто се сбогува с титлата в Италия

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Диатек Тренто (Трентино) се сбогува с титлата в италианската волейболна Серия А1, след като отпадна още на четвъртфиналите след поражение с 3:1 гейма от Каза (Модена).

Така шампионите на Италия за 2013-та година се простиха с шансовете си да спечелят още един трофей, след като по-рано през сезона отпаднаха и от борбата за Шампионската лига. Цветан Соколов отново беше неотразим по диагонала за Тренто и завърши вълнуващия мач в Модена с 22 точки, но те не бяха достатъчни за победа.

Вторият двубой от серията приключи също с успех за тима на Модена – 25:18, 25:20, 21:25, 27:25 и крайният резултат е 2:0 победи. Така тимът на Каза ще играе полуфинал срещу лидера от редовния сезон Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата), а Тренто ще продължи битката за 5-тото място, където победителят от спора ще получи квота за участие в турнира „Чалъндж къп“ през следващия сезон.

Така българската звезда Соколов ще участва в третата по сила надпревара в европейския волейбол, ако продължи кариерата си в Тренто.