Тренто поведе във финалната серия с Пиаченца

снимка: fivb.org

Воденият от Радостин Стойчев Итас Диатек (Тренто) записа победа в първия финален плейоф от Серия А1 с Копра Елиор (Пиаченца), налагайки волята си с резултат 3:1 (20:25, 25:11, 25:19, 25:20) в собствената зала „Пала Тренто".

Бившият национал на България Матей Казийски отново бе сред най-добрите за трентинци, докато в състава на Пиаченца блестеше името на българина с италиански паспорт Христо Златанов.

Казийски завърши срещата с актив от 16 точки, като единствено съотборникът му Ян Щокър завърши с повече - 17. Николай Учиков се появи в игра за малко в края на втория гейм и успя да запише 1 точка на сметката си.

Капитанът на Пиаченца Христо Златанов завърши с 9 точки за гостите.

Така Тренто поведе с 1-0 победи във финалната серия, което се играе до 3 успеха. Следващият двубой ще се изиграе на 28 април (неделя) от 18.30 часа българско време.

Мачът започна лошо за Тренто и отборът изоставаше след първия гейм, но блестящата игра на Матей Казийски и неговите съотборници обърна тотално развоя на мача с три категорични гейма в полза на домакините.