Тренто изненадан в Италия, победната серия секна

снимка: trentinovolley.it

Итас Диатек Трентино (Тренто) изненадващо прекрати победната си серия от 26 мача във всички турнири и регистрира поражение с 3:1 при гостуването си на Каза (Модена) в мач от 14-ия кръг на Серия А1.

Вицешампионът на Италия бе сразен с 26:24, 21:25, 25:19 и 26:24 във вълнуващ сблъсък от програмата на редовния сезон в най-силното волейболно първенство в света.

Така воденият от Радостин Стойчев световен клубен шампион вече има две загуби в Серия А1, но продължава да води в класирането с 34 точки.

Първенецът на Апенините от миналата кампания Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) е временно на втора позиция с 31 пункта, но и мач по-малко от Тренто.

Благодарение на 9-ия си успех в Италия Модена се утвърждава на 4-то място с 27 точки - 1 по-малко от Копра Елиор (Пиаченца).

Кубинската звезда на Тренто Османи Хуанторена не започна сред титулярите на Радостин Стойчев и се появи в игра единствено за момент във 2-ия и 4-ия гейм, като записа 2 точки. Ян Щокър се завърна в стартовата шестица и оправда присъствието си с 19 пункта, които обаче се оказаха недостатъчни дори за по-почетна загуба.

Българският капитан на тима Матей Казийски завърши мача с 11 точки (1 ас, 1 блокада), а позитивното му посрещане беше 44 процента, а перфектното - 16.

Диагоналът Николай Учиков влезе за няколко секунди в края на 1-ия гейм, но не можа да допринесе с точка за отбора си.

За Модена най-добър се оказа Гундарс Селитанс с 21 точки, а Деро Сам и Урош Ковачевич се отчетоха с по 15 и 12 пункта.