Треньорът на Вила иска наказание за Ван Перси

Мениджърът на Астън Вила Алекс МакЛийш иска Футболната асоциация да разследва инцидент с Робин ван Перси от Арсенал в срещата между двата отбора от ФА Къп вчера.

Вила водеше с 2:0 на Арсенал на полувремето преди „топчиите" да направят пълен обрат след почивката с два гола от дузпи на Ван Перси и попадение на Тио Уолкът.

Според МакЛийш обаче холандецът е имал късмет, че не е бил изгонен заради удар с лакът в лицето на Карлос Куелар в 64-ата минута.

„Ако е имало лакът в лицето, бих искал да го разгледат", отговори босът на Астън Вила на въпрос дали иска ФА да вземе мерки.

„Не бих искал да соча играчи с пръст, но това е нещо, на което не трябва да сме свидетели.

Видях случката в реално време и не съм я гледал пак по телевизията, но изглеждаше сякаш го удари с лакът в лицето. Куелар не би паднал без причина."

Относно самия мач Маклийш добави: „Имахме ужасни осем минути. Голът, който отбелязаха, им даде голям тласък и втория дойде много скоро след това. Мисля, че втората дузпа бе малко пресилена.

И ние имахме шансове поне за равенство, но трябва да приемем загубата и да се насочим към следващия мач от първенството."