Треньорът на Светкавица щял да глоби играчите при загуба в контрола

Старши треньорът на Светкавица (Търговище) Пламен Донев заяви, че е заплашил футболистите си с глоба заради несериозното отношение през първото полувреме на мача с Малеш (Микрево) тази сутрин. Новаците в А група стигнаха до успех с 3:2 с три попадения след почивката, а през първата част тимът от Микрево водеше с 2:0, предаде БТА.

"Ние сега градим имиджа си на отбор от А група. Не можем да си позволим такова поведение дори в контролите. След почивката коригирахме всичко и цели 45 минути Малеш не минаха центъра, обясни Донев.

"Явно това стресна футболистите и презвтората част на двубоя напълно надиграхме отбора на Малеш и отбелязахме три гола, като пропуски направиха и Мартин Христов, Цветан Илиев и Веско Маринов. Следващата контролна среща ще бъде в събота срещу отбора на Видима Раковски от 18.00 часа, отново в Тетевен", завърши Донев.

Треньорът на Малеш пък се оплака от ужасните си кадрови проблеми, които са го принудили да разчита само на трима резервни футболисти и това се е отразило на формата на състава през второто полувреме.

Светкавица продължава с доброто си представяне в контролите, след като само преди шест дни развали празника на Чермо море и го победи с 2:0 при официалното представяне на "моряците" на феновете им.