Треньорът на Сиена за колегата си от Юве: Знам само за Порше Карера

Наставникът на Сиена Серзе Козми е всеизвестен със своя ескцентричен нрав и прекомерен темперамент, който често го е вкарвал в конфликти с официални лица на терена и дори в пререкания с колеги.

Случаят бе същията след края на срещата между Сиена и Ювентус, която шампионите спечелиха с 2:1 след победен гол на Клаудио Маркизио в заключителните моменти на срещата.

Самият Козми беше изгонен от скамейката на домакините още през първото полувреме заради претенциите си към реферските отсъждания. На пейката на Юве пък по традиция бе седнал помощник-треньора Масимо Карера (на снимката), който замества наказания наставник Антонио Конте.

Конте ще се върне на мястото си до тъчлинията в началото на декември, след като наказанието му бе понижено на само 4 месеца.

„Кой Карера? Знам само за Порше Карера", насмешливо каза Козми, визирайки коментарите на Масимо Карера, който бе казал, че Сиена били притиснати в собствената си половина цяло второ полувреме.

„За разлика от някои други хора (именно Карера), аз и преди съм водил отбори в Серия А", заяви още Козми, който е бивш наставник на Лече и Перуджа, докато двата тима бяха във висшия италиански ешелон.

„Поради тази причина знам много добре как се печели и как се губи един мач. Въпреки всичко ще остана спокоен, защото който се държи арогантно, накрая няма да вземе това, което иска", завърши философски Козми.