Треньорът на Лукойл: Апоел игра по-добре

снимка: lukoilacademic.bg

Наставникът на Лукойл Академик Оливер Костич призна, че баскетболистите на Апоел Йерусалим са играли по-добре и заслужено са спечелили срещата между двата тима на старта на Еврокъп.

Снощи шампионът на България започна участието си във втория по сила европейски турнирс поражение от Апоел с 76:84 след слабо второ полувреме.

"Поздравления за Апоел. Те играха по-добре. Изглеждаше като че ли Апоел играе с шестима играчи тази вечер, които скачаха навсякъде.

През второто полувреме защитата ни бе по-слаба, отколкото през първото. Парахоуски изигра великолепен мач и беше основното за тяхната победа.

Все още има много мачове в Еврокъп през сезона и ние ще се опитаме да поправим грешките си в следващите двубои", заяви Костич след края на срещата.

Треньорът на домакините Брад Грийбърг отдаде заслуженото на свойте момчета след успеха и подчерта, че защитата е изиграла ключова роля в двубоя.

"Това беше един много добър мач за нас, много физически здрава игра. През първото полувреме защитата ни не беше достатъчно добра и те имам много овладени топки в нападение. През второто полувреме защитата ни се подобри и взехме повече топки.

Йотам Халперин е добър играч. Не игра в последната среща от шампионата, защото беше контузен. Днес той направи добър мач и бе на терена доста време. Той играе агресивно и се надявам, че ще продължи по този начин, защото е важен за отбора", заключи специалистът.