Треньорът на Казахстан призна превъзходството на "лъвовете"

снимка: kff.kz

Старши треньорът на Казахстан Мирослав Беранек заяви, че е доволен от играта на своя отбор, въпреки загубата с 1:2 от България в приятелски мач.

"Играхме срещу един много добър отбор. През първото полувреме действахме по-добре. Практически нямаше сериозни положения за гол. През второто полувреме заваля дъжд и темпото се увеличи. Решаващи моменти в мача бяха стандартни - те откриха резултата от статично положение, а след това и след ъглов удар. Но, разбира се, срещу такъв отбор се играе трудно.

След този резултат направихме смени и заслужено отбелязахме гол. Резултатът стана 2:1, но не успяхме да изравним. За нас беше добър мач. Искам да кажа, че ние трябва да играем такива срещи повече, защото опита от тях може да ни помогне", коментира Беранек, цитиран от БТА.

Селекционерът на Казахстан каза още, че според него вратарят Александър Мокин не е виновен за двете допуснати попадения.

"Мокин не беше виновен за допуснатите голове. Определено второто попадения беше след грешка на защитата. Не считам, че има вина. Като цяло ако с Андрей Сиделников се случи нещо, на нас ние е нужен вратар. Самат Атарбаев е млад вратар и много перспективен. Възможно е да го пусна в игра в следващата контрола", каза Беранек.

Чешкият специалист допълни, че иска са вижда отборен дух в националния отбор. "Не искам никой да се откроява, искам играчите да показват отборен дух. Сиделников игра добре, не допусна гол. Двамата крайни защитници се справиха на ниво, Дмитрий Шомко вкара гол. Щастлив съм, че мога да го използвам като ляв полузащитник. Дебютът на Недашковски също бе добър.

Радвам се, че отборът не се отказа и игра до края. Искахме да завършим наравно, но в крайна сметка не се получи. Да изравниш, след като губиш с 0:2 срещу такива класни отбори не е лесна задача", заяви националният селекционер.