Треньорът на Базел: Да биеш Челси два пъти е историческо

Старши треньорът на Базел Мурат Якин призна, че е било “прекрасно” да бъде поздравен от Жозе Моуриньо за втори път през този сезон, след като отборът му за втори път удари Челси в групите на Шампионската лига.

Този път отборът на Иван Иванов се наложи с 1:0 на “Санкт Якоб Парк”, като българският национал игра цял мач за швейцарците, а в 14-ата минута можеше да вкара и гол, но него удар с глава бе избит от голлинията. Челси пък не успя да отправи нито един учар в очертанията на вратата на Базел.

“Да спечелиш два пъти срещу Челси е нещо историческо. Това обаче ни бе четвъртият мач с тях и вече претръпнахме”, каза развълнуваният Якин след мача.

“Много съм щастлив заради отбора и всички на стадиона, които станаха свидетели на успеха ни. Това, че Моуриньо ме поздрави за втори път е вече нещо прекрасно”, добави специалистът.

“Борихме се за всяко стръкче трева. Контролирахме мача през цялото време и пропуснахме няколко положения преди да успеем да отбележим победния гол.

Нямаше да е честно, ако не бяхме спечелили или дори ако бяхме загубили от отбор като Челси. Феновете ни не спряха да ни подкрепят през всичките 90 минути - те искаха победата толкова силно, колкото и ние”, каза още наставникът на Базел.