Треньорът на Апоел: Можем да се гордеем с представянето си

Наставникът на Апоел Никозия Иван Йованович заяви, че няма за какво да съжалява, въпреки отпадането на тима му от Шампионската лига и загубата в четвъртфиналите на турнира от Реал Мадрид с общ резултат 8:2.

След загуба с 3:0 в домакинството си в Кипър миналата седмица, снощи Апоел отново бе победен от мадридския гранд с 5:2 на „Сантяго Бернабеу".

„Беше удоволствие да играем тук в такъв мач", заяви Йованович пред Uefa.com. „Това е върховно постижение за всички нас и резултатът няма голямо значение, защото можем да се гордеем с целия си сезон.

Натрупахме опит от тези два мача и той ще е от полза на отбора, на играчите и на мен за в бъдеще.

Двубоят бе решен още в Никозия. Днес искахме да играем добре, въпреки че това е трудно срещу толкова силен съперник.

Имахме нужда от малко време да се адаптираме и да намерим ритъма си, но мисля, че мачът се е харесал на всички зрители - имаше седем гола и още много положения.

Искахме да играем по-добре отколкото в първия мач. Реал наказва и най-малката грешка и затова бяхме толкова плахи през първото полувреме.

Второто се хареса на всички, защото играхме дори по-добре, отбелязахме два гола и създадохме още положения."

На полуфиналите на Шампионската лига Реал Мадрид ще срещне Байерн Мюнхен на 17 и 25 април.