Треньори от състезателния център на Бени Райх ще водят семинар на БФСки

Двама от водещите треньори в световно известният подготвителен център в Пицтал на звездата на австрийските ски Бени Райх идват в България по покана на Българската федерация по ски, съобщиха от БФСки. Специалистите ще участват в организирания от направления „Алпийски ски" на БФски треньорски семинар в Банско от 26 до 28 ноември.

 

Темата на семинара, който е за 30 души е "Особености на състезателната ски техника и тактика при извършването на завоите в слалома и гигантския слалом. Селекциониране и организация на подготовката на подрастващите скиори алпийци с насоченост високо спортно майсторство".

 

Водещите лектори ще са Хролд Шмид и Флориан Мелнер, треньори по ски алпийски дисциплини от състезателния център на Бени Райх. Последният е и бивш национален състезател в Австрийския „B" национален отбор.