Трапатони прие загубата, но се закани на Испания и Италия

Селекционерът на Ейре Джовани Трапатони смята, че все още нищо не е загубено за отбора му, ако успее да се вдигне след загубата с Хърватия (3:1) и да изиграе на ниво останалите си два мача в групата, независимо, че ирландците срещат фаворитите Испания и Италия, които завършиха наравно - 1:1 помежду си. Италианският ветеран призна загубата от Хърватия, но е убеден, че момчетата му могат да покажат много повече от това в мача с балканците.

"Утре ще имаме време да си изясним какво се случи през първото полувреме. Преди мача казах, че сме готови за добро представяне, но след само две минути на терена допуснахме гол. Пред Шей Гивън имаше трима или четирима играчи и той не можа да види топката.

Отборът на Хърватия заслужаваше да води в резултата след първото полувреме, защото беше по-добър в средата на терена. След почивката се опитах да променя нещата като исках да дам малко почивка на Роби (Кийн). Пуснах в игра Саймън Кокс и Йон Уолтърс и започнахме да играем малко по-добре.

Първият гол падна след наша грешка - може би бяхме прекалено напрегнати в началото на мача, но вторият гол във вратата ни дойде в ключов момент. Можем да играем много по-добре от това, което показахме в този мач", коментира Трапатони.

"Преди следващия ни мач, трябва да помислим за физическата подготовка на футболистите. Ако реша да сменя някой, то това няма да е непременно, защото е направил слаб мач. Испания има само една точка, ето защо ние трябва да действаме психологически и да се вдигнем, защото трябва да си спомним колко много мачове изиграхме, без да допуснем гол.

Ние вярваме в силата си. Тази вечер срещнахме отбор, който беше силен технически, но всеки мач в този турнир може да донесе изненада", завърши Джовани Трапатони.