Трапатони доволен от победата над Македония

Селекционерът на националния отбор на Ейре Джовани Трапатони похвали своя отбор след победа с 2:1 над тима на Македония, при която и двете попадения бяха дело на нападателя Роби Кийн.

Кийн отбеляза юбилеен 50-ти гол за своята родина, когато в осмата минута с хубав удар прати топката в мрежата зад вратаря на отбора на Македония.

В 36 минута нападателят повтори упражнението, за да осигури победата за тима на Ейре, която изкачи отбора до третото място в класирането на групТа B, като първия Словакия, втория Русия и Ейре имат равен брой точки-13.

Пред Sky Sports News Трапатони заяви:"Много важна победа, защото знаехме, че Русия победи по-рано. Бе важно за нас да отговорим и ние с победа. Не само, че победихме, но и не допуснахме гол".

„Имахме малко пречки през второто полувреме, но отбора разбира какво искам, какво всички искаме", добави италианският специалист.

Трапатрони не пропусна и да поздрави Роби Кийн за постижението му от 50 гола, с което стана първия играч, който е стигнал тази бройка за своята страна.

„Радвам се за него, защото той го заслужава", завърши Трап.