Транкило Барнета напуска Леверкузен

Швейцарският национал Транкило Барнета най-вероятно ще напусне Байер (Леверкузен), след 4 прекарани сезона на "Бай Арена", съобщи самият той пред медиите.


Барнета носи екипа на "аспирините" от 2005 г. насам, но сега 23-годишният полузащитник е решен да опита ново предизвикателство в кариерата си.


"Шансът да напусна Леверкузен след края на сезона е доста голям", сподели швейцарецът. "Играя тук от вече доста време, поради което започвам да изпитвам нужда за промяна."


"Въпреки това, няма да напусна Байер за който и да е отбор, който пожелае да ме има. Желанието ми е да заиграя в по-голям клуб. Изпълнен съм с увереност, че амбицията ми ще стане реалност."


По-рано през годината, Барнета бе свързан с лондонския Арсенал, като усилен интерес към халфа проявяват и редица клубове от италианската Серия А.