Трагичен Левски бе излашкан насред Герена от Лудогорец

снимка: levski.bg

Левски е много слаб отбор. Играчите носещи синята фланелка и емблемата на гърдите си не заслужават тази чест. И го доказаха за пореден път. Треньорът Николай Митов пък не става за Герена и това се потвърждава за втори път безкомпромисно.

Тази вечер Левски падна с 1:3 на "Арена Виваком Геоги Аспарухов" от Лудогорец с 1:3. Не е обачее проблемът в това, че е регистрирана поредна загуба от разградчани. Лошото е, че играчите на "сините" са примиренчески настроени и не вярваха и за секунда, че могат да измъкнат нещо от шампиона. Нищо, че сблъсъкът бе в София пред феновете на Левски.

Резултатът за Лудогорец в 21-ата минута с удар отдалеч откри Марселиньо. В следващата атака Вандерсон попари домакините с нов гол. Яблонски върна интригата в 31-ата минута на първата част, но през вторите 45 минути пак Вандерсон оформи крайния резултат. Който е най-малкото, с което левскарите се отърваха, макар че удариха 2 греди. Уникални пропуски на гостите не направиха изражението не толкова лошо за 26-кратния шампион.

Лудогорец отдавна е решил шестата си поредна титла и доиграва сезона. За разградчани остава само още 1 истински важен и решаващ мач и това е финалът за Купата на Българяи на 24 май срещу Ботев.

Левски пък загуби шансове за второто място, на което се е настанил кръвният враг ЦСКА. Геренци са с 59 точки, а "армейците" - с 62, но и с мач по-малко - домакинство на аутсайдера в първата шестица - Локо (Пд).