Трагичен инцидент помрачи първия етап на рали Дакар 2010

галерия:

снимка: АФП

Първият етап на рали „Дакар" донесе и първата жертва. 28-годишната Соня Наталиа Галардо загина след инцидент с автомобила на Мирко Шултис и Улрих Лерди.

 

75 километра след началото на първия специален етап между Буенос Айрес и Кордоба екипажът със стартов номер 418 е излетял от пътя и се е врязал в публиката, която е застанала в необезопасената част на трасето. Пострадалите моментално са били транспортирани с хеликоптер до болницата в Кордоба, но контузиите на Соня Наталиа Галардо са били прекалено тежки и по-късно тя е починала.

 

Още един човек е в тежко състояние, като медицинският екип не се наема с прогнози за неговото възстановяване. Другите трима ранени, включително и едно дете, са с по-леки наранявания, като четиримата пострадали се намират в болницата в Рио Куарто.

 

Миналата година, в първото издание на „южноамериканския Дакар" загинаха трима души - мотоциклетистът Паскал Тери, който изчезна след втория етап на надпреварата и бе открит няколко дни по-късно, и двама водачи на камион от поддържащите екипажи, катастрофирали в Чили.