Това ли е пропускът на годината? (ВИДЕО)

Бившият бразилски нападател Фред се разписа за Флуминензе при победата с 2:1 над Сантос в среща от 10-ия кръг на бразилското първенство. Фред взриви полупразните трибуни на стадион "Маракана" пет минути преди края на първото полувреме. Той засече с глава остро центриране на Жерсон и прати топката в горния ляв ъгъл.

Девет минути след началото на второто полувреме Рикардо Оливейра изравни от близко разстояние, а резервата Лукаш Гомаш 10 минути преди края донесе успеха на Флу, който ги изкачи на 3-о място с 20 точки.

Сантос остава на 16-а позиция с 10 точки. Коринтианс се наложи с 2:0 над Понте Прета и вече има 19 точки, които го нареждат на 6-а позиция. Води Спорт Ресифе с 22 след като в друга среща от кръга, играна в сряда, отнесе с 3:0 Интернасионал (Порто Алегре).

Срещата обаче няма да бъде запомнена с голмайсторите, или победителя, а с фрапантния пропуск на Фред, който от около един метър пред гол линията успя да пропусне 7-метровата врата и прати топката в гредата.