Тотнъм удари Челси и върна Юнайтед в играта

галерия:

Отборът на Тотнъм постигна много ценна домакинска победа с 2:1 над водача в Англия Челси и върна Манчестър Юнайтед в битката за титлата в Премиършип.

 

Срещата започна много добре за „шпорите", след като в 15-та минута получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Джон Тери в наказателното поле. Зад топката застана Джърмейн Дефоу и с прецизен удар в десния ъгъл на Чех изведе отбора си напред в резултата.

 

В 37-та минута Флоран Малуда вкара топката във вратата на Тотнъм, но попадението бе отменено заради засада.

 

Възпитаниците на Хари Реднап нанесоха втория си удар в края на първото полувреме (44'), когато Гарет Бейл вкара много красив гол за 2:0.

 

Челси завърши срещата с 10 човека, след като капитанът Джон Тери получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу Гарет Бейл.

 

Възпитаниците на Карло Анчелоти стигнаха до почетно попадение в даденото от съдията продължение на мача (90+2'). Защитата на Тотнъм проспа пас на Балак в наказателното поле, където изскочи Франк Лампард и с премерен удар оформи крайното 2:1.

 

След тази победа Тотнъм се изкачи на 4-то място във временното класиране на Премиършип с актив от 64 точки, като изпревари Манчестър Сити, които днес загубиха дербито с Манчестър Юнайтед (0:1). Челси остава лидер със 77 точки, но преднината на „сините" пред Юнайтед вече е само една точка, което предвещава люта битка за титлата в Англия в оставащите 3 кръга до края на шампионата.