Тотнъм спечели лондонското дерби с Фулъм

галерия:

Отборът на Тотнъм победи с 2:0 Фулъм в лондонското дерби от 23-ия кръг на английската Висша лига. Срещата започна добре за „шпорите" и можеха да открият след два опасни удара на Том Хъдълстоун.

 

Малко по-късно и Боби Замора имаше възможност за гол, но Гомеш се намеси добре. В 27-та минута все пак „шпорите" поведоха след грешка в защитата на Фулъм. Лука Модрич открадна топката близо до аутлинията и с акробатичен пас намери Питър Крауч, който отбеляза първия гол. В 60-та минута Тотнъм нанесе своя втори удар. Дейвид Бентли стреля от пряк свободен удар и след рикошет в Рийзе топката влезе във вратата на Шварцър.

 

С тази победа Тотнъм заема 4-та позиция с 41 точки, с 3 повече от Ливърпул. Фулъм е девети с актив от 27 точки.