Тотнъм с първа победа при новия мениджър

Временният мениджър на Тотнъм Тим Шърууд дебютира с победа в английската Висша лига начело на "шпорите", след като днес лондончани спечелиха с 3:2 трудното си гостуване на Саутхемптън в мач от 17-ия кръг.

Шърууд пое Тотнъм след уволнението на Андре Вилаш-Боаш, загубил катастрофално с 0:5 от Ливърпул преди седмица. Новият мениджър записа загуба от Уест Хям в мач за Купата на Лигата преди четири дни, но днес успя да спечели първия си тест във Висшата лига.

Така Тотнъм записа девета победа от началото на сезона, като "шпорите" събраха актив от 30 точки, изравнявайки се с шестия Нюкасъл. Лондончани обаче са с по-лоша голова разлика от "свраките" и остават на седмо място. Саутхемптън пък остава девети с 24 пункта до момента.

Тим Шърууд избра офанзивен подход, като Роберто Солдадо и Емануел Адебайор започнаха заедно в атаката на гостите. Това даде резултат, като днес бившият тим на Димитър Бербатов се представи успешно в предни позиции.

Двубоят обаче не стартира никак добре за Тотнъм, като още в 13' "светците" откриха резултата. Адам Лалана изненада Уго Лорис с изстрел от средна дистанция, намирайки долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

4053766

В 25' обаче Тотнъм възстанови равенството. Роберто Солдадо центрира превъзходно в наказателното поле на домакините, а Емануел Адебайор протегна крак и от въздуха засече топката за 1:1.

След почивката на "Сейнт Мерис" стана още по-интересно, а головете продължиха да валят. В 54' Тотнъм отново излезе напред в резултата, след като холандецът Йос Хоойвелд си отбеляза автогол за 1:2.

4053765

"Светците" обаче отвърнаха на удара само пет минути по-късно, а националът Рики Ламбърт възстанови равентството за радост на трибуните.

За съжаление на Маурисио Почетино обаче, Саутхемптън продължи да се представя слабо в отбрана. В 64' "светците" допуснаха и трети гол, като и този път точен бе Емануел Адебайор. Тогоанецът опита да разиграе с Шадли, а след рикошет във футболист на домакините, топката попадна в нападателя и той я запрати в мрежата за 2:3.