Тотнъм разгроми Твенте с 4:1, Михайлов спаси дузпа, но това не помогна на тима му

галерия:

Отборът на Тотнъм победи с 4:1 Твенте в двубой от Шампионската лига.

 

Тотнъм започна вихрено срещата с Твенте. В 15-тата минута Ван дер Ваарт стреля опасно с десния крак, но Михайлов отрази удара му. Две минути по-късно домакините можеше да останат с човек по-малко на терена , но рефера подмина удар с лакът на Хъдълстоун срещу Янсен. Кулминацията на полувремето настъпи 40-тата минута, когато съдията отсъди дузпа за Тотнъм. Ники Михайлов оспори нарушението, но получи жълт картон. Зад топката застана Рафаел ван дер Ваарт, но ударът му бе спасен от Михайлов и по този начин се запази нулевото равенство.

 

Второто полувреме на срещата започна ударно за Тотнъм и в 46-тата минута Рафаел ван дер Ваарт шурира топката от воле с левия крак след пас на Крауч и откри резултата в срещата 1:0 за Тотнъм. Положението на гостите стана още по-лошо в 49-тата минута, когато бе отсъдена втора дузпа за домакините , този път зад топката застана Павлюченко, който с прецизен удар с десния крак, финтирайки Михайлов удвои преднината на „шпорите", правейки резултата 2:0.

 

Отговорът на гостите не закъсня и в 55-тата минута Шадли се ориентира най-добре при едно разбъркване в наказателното поле на Тотнъм и реализира, намалявайки преднината на домакините. В 61-вата минута Рафаел ван дер Ваарт бе изгонен с втори жълт картон и по този начин „шпорите" останаха с човек по-малко, но това не им се отрази негативно и те увеличиха преднината си в 64-тата минута, когато Павлюченко реализира второто си попадение в мача отново от дузпа, вкарвайки за 3:1 в полза на Тотнъм. Разгромът на Твенте стана пълен в 85-тата минута, когато Гарет Бейл с удар с левия крак прати топката в левия ъгъл на вратата на гостите и оформи крайния резултат 4:1 в полза на Тотнъм срещу Твенте.

 

По този начин Тотнъм записа първата си победа в Шампионската лига и има 4 точки в две изиграни срещи до момента от груповата фаза на ШЛ, а Твенте е с актив от 1 точка.