Тотнъм помете Астън Вила за едно полувреме (ВИДЕО)

Тотнъм победи Астън Вила с категоричното 4:0 насред „Вила Парк" и не позволи на Евертън и Уест Бромич да се отдалечат в битката за четвъртото място в Премиършип.

Всичките попадения в двубоя паднаха след почивката, а хеттрик за гостите записа звездата на тима Гарет Бейл. Едно попадение добави Джърмейн Дефоу, който откри резултата в 58-та минута.

През първата част срещата бе по-равностойна, но през второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на гостите от Лондон, които си тръгнаха с трите точки. Така те събраха актив от 33 точки, колкото имат и Евертън и У.Б.А, които по-рано днес също постигнаха победи.

Третото място, на което се намира Челси пък е само на два пункта разлика. „Сините" обаче са с мач по-малко от своите конкуренти.

Астън Вила пък не успя да се отърси от унизителното поражение от Челси с 0:8 в миналия кръг и допусна втора поредна неприятна загуба. Така футболистите на Пол Ламбърт остават на 16-та позиция с 18 точки, само на три от зоната на изпадащите.

През първото полувреме на „Вила Парк" не предвещаваше разгромния резултат, при който дойде последният съдийски сигнал. Наистина Тотнъм бе по-активният отбор, който владееше инициативата и повече търсеше попадението, а головите ситуации пред Уго Лорис бяха малко.

През втората част обаче гостите тотално надиграха своя опонент и реализираха цели четири гола. Резултата бе открит в 58-та минута, когато след многоходова комбинация Кайл Ноутън намери Джърмейн Дефоу в наказателното поле и той не остави шансове на Брад Гузан за 1:0.

Само три минути по-късно Кристиан Бентеке допусна нелепа грешка в атака и позволи на „шпорите" да контраатакуват опасно. Топката стигна до Гарет Бейл, той проби мощно и останал сам срещу стража на Вила реализира за 2:0.

Тотнъм продължи да атакува и в 73-та минута Арън Ленън напредна отдясно и подаде на оставения необезпокояван пред наказателното поле Бейл, който вкара третото попадение в срещата.

В 84-та минута хубава многоходова атака на Тотнъм изведе резервата Гилфи Сигурдсон отдясно. Той нахлу в наказателното поле, върна топката към Гарет Бейл и от точката за изпълнение на дузпа уелсеца прониза Гузан за четвърти път в мача, оформяйки своя първи хеттрик в Англия.