Тотнъм победи Болтън в четвъртфинал за купата на ФА

Тотнъм победи трудно Болтън с резултат 3:1 в четвъртфинален мач за купата на Футболната асоциация на Англия.

Двата отбора се срещнаха в принудително преиграване на мача си от 17 март, когато Фабрис Муамба припадна на терена, след като получи сърдечен удар. Райън Нелсен, Гарет Бейл и Луи Саа вкараха в последните 16 минути на мача и изпратиха отбора си на полуфинален мач на "Уембли" срещу градския съперник Челси.

Попадението за Болтън падна в добавеното време на мача чрез Кевин Дейвис, който даде криле на съотборниците си и те тръгнаха устремено в атака. Това обаче даде шанс на подвижните играчи на Тотнъм да контраатакуват и секунди по-късно се стигна до гол на Саа за крайното 3:1.

Двата отбора направиха емоционално завръщане на "Уайт Харт Лейн", където само преди десет дни спря сърцето на Муамба. 78 минути по-късно то започна отново да бие без лекарска намеса.

В другия четвъртфинал Евертън победи Съндърланд с 2:0 и ще играе срещу градския съперник Ливърпул. Никица Йелавич даде аванс на "карамелите" в 24-та минута, а Дейвид Вон си отбеляза автогол в 57-та.