Тотнъм отново смълча "Театъра на мечтите"

Отборът на Тотнъм си тръгна с победа от гостуването си на “Олд Трафорд", след като надигра “червените дяволи” с 2:1 в дербито от 20-ия кръг в английската Висша лига.

Попаденията за лондончани бяха дело на Емануел Адебайор (34') и Кристиан Ериксен (66'), а голът на честта за домакините отбеляза Дани Уелбек (67').

За лондончани това бе втора поредна победа в "Театъра на мечтите" след успеха им пред миналия сезон. Така Тим Шерууд остана непобедим, откакто застана начело на Тотнъм след уволнението на Андре Вилаш-Боаш, като специалистът вече има 3 победи и 1 равенство.

"Шпорите" също така спряха серията от четири поредни успеха на "червените дяволи" във Висщата лига, нанасяйки им шесто поражение от началото на сезона и превръщайки се в четвъртия тим, тръгвал си с трите точки от "Олд Трафорд" след Уест Бромич Албиън, Нюкасъл и Евертън.

След този успех Тотнъм събра 37 точки, с които заема 6-ото място във временното класиране на Премиършип, като вече е само на 2 пункта от топ 4. Пети с 38 точки е Евертън, а четвърти излезе градският му съперник Ливърпул с 39. Манчестър Юнайтед е седми с 34 точки.

Тотнъм създаде по-опасни положения през първото полувреме. Гостите от Лондон бяха много близо до откриване на резултата в 14’, когато Роберто Солдадо изведе чудесно Аарън Ленън, който останал очи в очи с Давид Де Хеа стреля в краката му.

В 32-ата минута Емануел Адебайор се извиси и отправи опасен удар с глава, но топката мина над вратата. Две минути по-късно (34’) обаче Адебайор коригира мерника си и бе точен, този път засичайки с глава центриране на Кристиан Ериксен.

В 40’ Аарън Ленън пробо по дясното крило и центрира остро в наказателното поле, където Солдадо засече топката, но ударът му не намери очертанията на вратата.

След почивката картината гостите от Тотнъм продължиха да организират опасни атаки, които доведоха до втори гол.

В 66’ Аарън Ленън центрира, топката рикушира в крак на защитник, след което най-съобразителен бе Кристиан Ериксен, който с глава не остави шансове на Де Хеа и удвои преднината на своя отбор.

“Червените дяволи” обаче нямаха никакво намерение да се дават без бой и намалиха резултата в ответната си атака (67’), когато Даниел Уелбек бе изведен сам срещу Уго Лорис и нападателят на Юнайтед копна топката, намалявайки на 1:2 със седмото си попадение в Премиършип през този сезон.

Този гол подейства като стимул за “червените дяволи” да погледнат по-настоятелно към вратата на съперника си и до края на мача те натиснаха в опит за заличат изоставането си. Младият Аднан Янузай на два пъти пробва да изненада Лорис с удари от дистанция, но французинът внимаваше.

До края на мача възпитаниците на Дейвид Мойс дадоха всичко от себе си, но така и не успяха да стигнат до гол и трябваше да се примирят с шестата си загуба през този сезон.