Тотнъм на колене пред Челси на "Уембли"

Тотнъм падна лошо в лондонското дерби с Челси, което се игра на "Уембли", където "шпорите" ще домакинстват през настоящия сезон. "Сините" на Антонио Конте стигнаха до важен успех с 2:1, след като допуснаха неочаквано поражение с 2:3 от Бърнли на старта на Висшата лига, и то насред "Стамфорд Бридж".

Макар че Тотнъм бе отборът, който доминираше на терена през голяма част от двубоя, футболистите на Челси излязоха по-ефективни, реализирайки и малкото си създадени положения.

В средата на полувремето Маркос Алонсо откри след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от фаул за 1:0 - резултат, при който дойде полувремето.

През втората част Тотнъм имаше някои положения, но не успя да реализира, което обаче за тях направи Миши Батшуай, отбелязал си автогол десетина минути преди края на мача, пише Топспорт.

Драмата дойде 2 минути преди изтичането на редовните 90 минути, когато Маркос Алонсо отново успя да реализира, носейки победата на Челси!