Тотнъм излезе на трето място след обрат срещу Съндърланд (ВИДЕО)

Отборът на Тотнъм записа много важна победа само два дена преди Нова година. „Шпорите" се справиха с 2:1 над тима на Съндърланд в първата среща от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата на „Стейдиъм ъф Лайт" започна равностойно като двата отбора имаха своите шансове през първото полувреме.

Все пак късмета бе на страната на домакините от Съндърланд, които в края на полувремето поведоха с попадение на Джон О'Шей.

Веднага след старта на второто полувреме обаче Карлос Куеяр си отбеляза автогол и по този начин възстанови равенството в мача. След това гостите от Лондон се разиграха и тръгнаха да търсят победата.

Само три минути по-късно Аарън Ленън бе точен за гостите. До края на мача домакините нямаха сили да върнат един попадение. В същото време Тотнъм заигра много стабилно като не допускаше грешки в защита и можеше да реши мача по-рано.

Така „шпорите" спечелиха трите точки, с които излязоха на трето място във временното класиране. Тотнъм има актив от 36 точки, с една повече от Челси, но „сините" са с два мача по-малко.

szólj hozzá: Sunderland vs Tottenham 1:2 GOALS HIGHLIGHTS