Тотнъм блъсна лошо Реал М

снимка: marca.com

Тотнъм удари лошо европейския клубен шампион Реал (Мадрид) с 3:1 на "Уембли" в среща от четвъртия кръг на група "H" и си осигури място на 1/8-финалите в Шампионската лига късно снощи. „Кралският” клуб имаше инициативата и владееше повече топката, но се представи кошмарно в защита и почти всяка атака на „шпорите” вещаеше голова опасност. В 11-ата минута вратарят Кико Касия хвана топката след прехвърлящ удар на Хари Кейн. „Шпорите” поведоха с гол на Деле Али (27), който засече топката след центриране на Киърън Трипиър. Повтореният засилиха съмненията, че Трипиър е в засада, но така или иначе голът не бе отменен. Две минути след това Юго Лорис спаси след удар на Каземиро и предотврати изравняването. Последваха пропуски на Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Серхио Рамос, който в края на първата част се намеси решително, блокирайки удар на Хари Кейн.

След почивката Деле Али (56) удвои аванса на домакините, след като проби отдясно, шутира от средна дистанция, а топката рикошира в крака на Рамос и заблуди Касия, за да влети във вратата, пише Блиц. Шест минути след това при меле пред вратата на Тотнъм защитник успя да изчисти топката от голлинията, а Серхио Рамос се опита да направи добавка, но нацели с кълбото свой съотборник. При нова контраатака Кристиан Ериксен (65) не сбърка сам срещу вратаря и направи резултата класически. В 78-ата Деле Али можеше да оформи хеттрик, но пропусна от изгодна позиция. Малко след това Кристиано Роналдо (80) вкара с помощта на рикошет и оформи крайния резултат.

В другата среща Борусия (Дортмунд) отново разочарова и завърши 1:1 с гостуващия кипърски първенец АПОЕЛ (Никозия). При същия резултат бе приключил и сблъсъкът им Кипър преди две седмици. В състава на гостите не беше българският десен защитник Живко Миланов. „Жълто-черните” поведоха с красив гол на Рафаел Герейро (29) след асистенция на Шинджи Кагава. Гостите не се предадоха и изравниха след почивката чрез Микаел Поте (51). До края на мача Пиер-Емерик Обамеянг бе най-близо до втори гол за домакините, но след него удар топката срещна гредата.

След тези резултати Тотнъм е лидер в групата с 10 точки и със сигурност ще играе на 1/8-финалите. Реал (Мадрид) е втори със 7 точки и също докосва следващата фаза. Борусия (Дортмунд) има само 2 точки на третата позиция, а АПОЕЛ е на дъното с една точка.