Тоти и Освалдо вдъхновиха Рома за обрат

Рома постигна 4-ата си победа в Серия А през новия сезон, след като в двубой от 8-ия кръг успя да стигне до драматичен успех с 2:4 като гост на Дженоа.

Юрай Кучка (7) и Янкович (15) дадоха аванс на традиционно силния домакин, но Тоти (27) поведе своите съотборници към обрат. Освалдо (44) фиксира равенството за първото полувреме, а отново националът на Италия в 55-ата минута даде аванс на своите. Ерик Ламела (83) пък отбеляза последното попадение за победата с 2:4.

Трите точки изкачиха състава на Зденек Земан достигна до 5-ата позиция в класирането и след 4 победи, 2 равенства и 2 загуби има 14 точки в своя актив. Дженоа пък окупира 10-ото място с 9 пункта.

Още до 15-ата минута Дженоа поведе на съперника си от столицата, след като в 7 минути след началото на срещата Марко Бориело свали по чудесен начин топката към Юрай Кучка, който от границата на наказателното поле прониза Стекеленбург.

Само 8 минути по-късно вратарят на Рома трябваше да вади топката от своята врата за втори път, след като Бошко Янкович първо нацели греда, а секунди по-късно след пас с глава на Антонели се разписа от близко разстояние за 2:0.

В 27-ата минута обаче вездесъщият капитан на „вълците" Франческо Тоти се възползва от пас на Иван Пириш в наказателното поле и поведе своите към обрат - 2:1 и Рома започна да натиска.

Той обаче даде резултат чак в 44-ата минута, когато отново Пириш центрира чудесно в наказателното поле, където Освалдо с премерен удар успя да изравни резултата секунди преди да бъде сложен край на първото полувреме.

В 55-ата минута гостите си спечелиха корнер пред вратата на Фрей. Топката бе центрирана от Флоренци в близост до малкото наказателно поле, където Освалдо съумя да се справи със защитниците около себе си и с глава да направи обрата на Рома пълен - 2:3 в драмата на „Луиджи Ферарис". В 83-ата минута пък Ерик Ламела при контраатака фиксира крайното 2:4 за Рома.