Тотален крах за Арсенал на "Анфийлд"

Ливърпул записа една от най-гръмките си победи през последните 10 години в английския елит, след като на своя „Анфийлд” се подиграха с лидера в Премиършип Арсенал, печелейки двубоя с невероятното 5:1 в двубой от 25-ия кръг на първенството.

Мачът се превърна в пълна катастрофа за възпитаниците на Арсен Венгер, които допуснаха нелеп гол още в 55-та секунда на двубоя, като защитата изпусна Мартин Шкъртел и отблизо защитникът не сгреши.

До 20’ резултатът беше набъбнал до 4:0 след нов гол на Шкъртел и по един на Стъридж и Стърлинг, а 5:0 стана в началото на през второто полувреме, като отново Стърлинг беше автор на попадението. Артета вкара почетния гол за гостите от дузпа в 69'.

Това беше и най-тежката загуба за сезона на Арсенал, който досега като гост падна още от Манчестър Юнайтед (0:1) и Манчестър Сити (3:6). Също така Арсенал не беше допускал толкова категорична загуба от злощастното 8:2 срещу Юнайтед преди няколко години. Пуул пък за първи път в историята си бележи 4 гола до 20-ата минута на някой мач.

4063885

Благодарение на победата си Ливърпул се връща в спора за титлата, като мърсисайдци вече имат 55 точки и изостават само на 5 от днешния си съперник. По всяка вероятност Челси и Манчестър Сити ще изпреварят Арсенал, като двата тима са с по 53 точки.

Добрите новини за Арсенал бяха единствено преди срещата, като стана ясно, че Джак Уилшър ще може да почне срещата като титуляр. Това обаче се оказа последната добра новина, като в първите 20 минути лидерите буквално станаха за смях.

4063886

Още в 55-ата секунда след центриране на Стивън Джерард защитата на гостите изпусна Мартин Шкъртел и защитникът стреля силно във вратаря. Шчесни не успя да реагира и топката се озова във вратата – 1:0 за мърсисайдци. Упражнението беше повторено 9 минути по-късно, като този път от корнер Шкъртел вкара красив гол – 2:0.

„Артилеристите” можеха да върнат един гол, но Жиру не се ориентира при грешка на Туре и Миньоле, а в 16’ Суарес изведе по превъзходен начин Стърлинг в наказателното поле, а крилото с прецизен удар направи резултата 3:0. 4 минути по-късно Арсенал вече падаше с 4, като Джерард с третата си асистенция в двубоя изведе Стъридж – 4:0 и пълен разгро за Арсенал.

4063887

До края на полувремето гостите не успяха да излязат от състоянието, в което изпаднаха след 4-те гола. До края на полувремето домакините изпуснаха още няколко положения, а Арсенал така и не отправи точен удар.

През втората част защитата на Арсенал отново заспа и Стърлинг се озова сам срещу Шчесни. Вратарят спаси първия удар, но защитата не реагира и крилото вкара втория си гол в срещата. Все пак и Арсенал се отчете с почетно попадение, като Артета бе точен от дузпа в 69’.

4063888

До края на двубоя и двата отбора можеха да отбележат, но защитата на Ливърпул действаше добре, а Суарес така и не успя да се разпише в двубоя. В 86' Стърлинг не успя да преодолее Шчесни, с което да вкара и хеттрик - 5:1.