Тора Бергер номер 1 в масовия старт в Руполдинг

Тора Бергер отново доказа, че се намира в най-добра форма в света на женския биатлон в момента и спечели масовия старт в германския зимен център Руполдинг.

Тя бе най-бърза в изминаването на дистанцията от 12.5 километра и допусна само една грешка на огневия рубеж при третото си посещение.

Норвежката финишира с време 37:14.4 минути и благодарение на великолепното си представяне вече има 21 индивидуални победи в кариерата си.

В състезанието не участваха представителки на България.

Така Бергер отново защити статута си на лидерка във временното класиране за Световната купа, като вече има 5 успеха в стартове от новия сезон.

Перлата в норвежкия отбор има вече 574 точки в подреждането от началото на кампанията, а преднината ѝ пред втората Мириам Грьоснер (Германия) е цели 103 пункта.

Дария Домрачьова от Беларус е трета с 443 точки, а топ 5 в класацията допълват Андреа Хенкел (Германия) с 427 пункта и Марие Дорин Абер от Франция с 380.

В най-зрелищната надпревара от календара на биатлона Домрачьова се нареди на второ място с два пропуска в стрелбата и пасив 26.7 секунди спрямо победителката Бергер.

На подиума се качи и рускинята Олга Зайцева, която повали 19 мишени и остана на 37.8 секунди от лидерката.

Вита Семеренко финишира 4-та и затвърди добрата форма напоследък на украинките, а първата шестица беше затворена от Тея Греогрин (Словения) и Кайса Макарайнен (Финландия).