Топузаков: Оборихме съмненията в нашия морал

снимка: levski.bg

Наставникът на Левски Елин Топузаков подчерта, че неговият тим е искал да покаже феърплей и да опровергае спекулациите, че няма да се напряга в мача срещу Литекс.

"Сините" спечелиха с 1:0 последния си двубой от шампионата като гост в Ловеч и по този начин подариха второто място в класирането на вечния си съперник - ЦСКА.

"Завършихме с победа на негостоприемния стадион в Ловеч. Преди почивката имахме и още шансове, а след нея беше ясно, че футбол няма да има. Хубаво е, че спечелихме, защото едва ли не се породиха съмнения в нашия морал.

Казах на момчетата, че за Левски няма мач без значение. Заслужихме я с битката и себераздаването, особено след почивката. Не искам да влизам в полемики, само казах, че се породиха съмнения. Ние достатъчно загуби натрупахме, оттам-нататък е въпрос на виждане", заяви Топузаков.

Той разкри, че решението му Левски днес да играе без чужденци е било негово, а неговото бъдеще ще стане ясно в следващите дни.

"Другата седмица ще имаме срещи, надявам се до юбилея да има повече яснота. Нека не избързваме, да минат срещите и разговорите и тогава ще са ясни позициите на всички."

"Решението беше изцяло само мое днес да излезем с 11 българи. Ясно е, че трябва да има някаква стратегия и план, защото последните години не са успешни за нас. Не знам дали това ще е тенденция. Левски не се дели на българи, чужденци, юноши.

Ако тези млади момчета, които наложих, могат да си вдигнат нивото, ще се утвърдят в първия отбор. Далеч съм от мисълта, че съм направил нещо голямо и специално. Трябваше да се направят някакви промени, за да не сме в течението, по което се бяхме спуснали", смята младият специалист.

"Валери Божинов беше доста време извън мачовете и затова в началото беше позагубил малко от формата си. Тъкмо като свършиха мачовете навлезе във форма. Оттук-нататък ръководството ще прецени, но е важно и неговото желание дали да остане", заключи Топузаков.