Тони Стюарт с трета титла в НАСКАР Спринт Къп сериите

Тони Стюарт победи основния си конкурент Карл Еудардс и триумфира за трети път в кариерата си в НАСКАР Спринт Къп сериите. В най-напрегнатия и оспорван шампионат в историята на спорта, Стюарт и Едуардс завършиха генералното класиране с еднакъв брой точки от всичките 36 кръга - но, все пак, Стюарт взе титлата, заради рекордните си пет победи през сезона, докато опонентът му имаше само една.

Както Едуардс бе прогнозирал преди началото на посленото състезание, борбата за трофея се реши в последната обиколка на последното състезание, като двамата претенденти се бяха откъснали от колоната.

В крайна сметка Стюарт преодоля всички трудности, които го споходиха по време на 267-те обиколки и се поздрави с успеха.

Стюарт имаше проблеми при спиранията си в бокса, след като на два пъти бе забавян от механиците си, а и спиранията на състезанието поради дъжд също объркаха стратегиите на пилотите.

Едуардс също претърпя тежки мигове на трасето, след като на няколко пъти не бе ясно дали има достатъчно гориво, за да финишира. В крайна сметка Стюарт направи цели 118 изпреварвания, за да се добере до първото място в последната обиколка и да завърши 1.306 секунди пред съперника си.

„Няма как да съм по-горд", каза Стюарт. „Имахме проблеми в началото, но с помощта на всики в отбора успяхме да се справим с тях. После обаче дойде сблъсъка с Дейвид Рютиман, което отново ме принуди да вляза в бокса, но преодоляхме и това препятствие."

„Единственото, което мога да кажа, е, поздравления за Тони", заяви Едуардс. „Момчетата си заслужиха титлата, защото спечелиха половината състезания от финалните плейофи и има защо да са шампиони. Аз направих каквото можах, карах възможно най-добре и се радвам, че участвах в такава оспорвана битка."