Тони Попович става треньор

снимка: БГНЕС

Бившият национал на Австралия Тони Попович обяви, че окача бутонките на пирона, за да започне нова работа като треньор. Футболистът, който има 59 мача за Австралия по време на 12-годишната си международна кариера, каза, че повече няма да играе за ФК Сидни, но ще стане помощник-треньор на същия клуб.

 

Попович сподели, че е взел решението много лесно. 35-годишният защитник беше част от националния отбор повече от десетилетие и помогна на отбора да се класира за финали на Световно първенство за първи път от 32 години (на Мондиал 2006 в Германия). Попович игра пет години в английския Кристъл Палас, както и за кратко в Япония и Катар.