Тони Кроос: Титлата не се печели с победа на полуфинал

Полузащитникът Тони Кроос беше определен за играч на мача при победата на Германия със 7:1 над Бразилия на полуфиналите на Световното първенство 2014.

Кроос асистира за първото попадение на Томас Мюлер, а след това се разписа два пъти до средата на първото полувреме, а на почивката Бундестимът се оттегли с аванс от 5:0.

"Показахме невероятна игра. Това е най-силният мач на Германия, в който съм участвал. Повярвахме в победата още от първата минута. Усетихме, че бразилците са нерешителни и се възползвахме.

След като открихме резултата, домакините се разстроиха, а ние започнахме да вкарваме гол след гол и за пет минути решихме всичко. Победихме Бразилия в Бразилия. Ако някой преди мача ми беше казал, че ще спечелим със 7:1, нямаше да му повярвам", заяви Кроос.

Германия очаква победитeля от Аржентина и Холандия в спора за трофея в неделя на "Маракана".

"Тук сме, за да станем световни шампиони. Радваме, се че вече сме на финала, но ни остава още един мач. Най-важният, защото никой не печели титлата с победа на полуфинала. Който и да бъде съперникът в него, шансовете ще бъдат 50:50", смята полузащитникът.