Тонев с цял мач при успех над Кардиф

Отборът на Астън Вила успя да победи тима на Кардиф с 2:0 в мач от 11-ия кръг на първенството на Англия. Българският национал Александър Тонев пък записа цял мач за бирмингамци.

Головете за успеха на тима на Пол Ламбърт отбелязаха Леандро Бакуна (76') и Либор Козяк (84').

С победата Вила заема 10-а позиция с 14 точки, а тимът от Уелс вече е 14-и със спечелени 11 точки.

През първото полувреме защитникът на домакините Кларк бе близо до това да си отбележи автогол, но за негово щастие топката премина покрай вратата на Брадли Гузан.

Кристиан Бентеке бе най-близо до това да открие резултата с опасни удари, а две минути преди края на първата част Тонев стреля, но ударът му мина далеч от рамките на вратата.

Втората част бе далеч по-интересна. В 50' Либор Козяк отправи удар с глава в долния десен ъгъл на стража на гостите Дейвид Маршал, но вратарят се намеси блестящо.

В 76' Вила излезе напред в резултата, след като Леандро Бакуна изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, при който стражът на Кардиф дори не помръдна.

Три минути по-късно Козяк бе близо до гола, но не успя да се разпише. Все пак чехът реализира в 84-ата, когато Александър Тонев центрира отляво, където Матю Лоутън отклони към Либор Козяк.