Тонев поигра 15 минути, но Селтик изпусна победата

Българският национал Александър Тонев влезе като резерва за своя Селтик, който завърши наравно 2:2 при гостуването на Ред Бул Залцбург в първи свой мач от група D на Лига Европа.

Юношата на ЦСКА стартира двубоя на пейката и се появи на терена в 75', заменяйки Крис Комънс.

Влизането на българина в игра обаче не донесе късмет на Селтик, тъй като само три минути по-късно австрийците възстановиха равенството. При 1:2 бившият футболист на Барселона Джонатан Сориано се разписа за крайното 2:2 и донесе точка на домакините.

През първата част двата тима си размениха по един гол, след като първо Мубарак откри за "детелините" в 14', но Алан изравни преди почивката.

След точно час игра Скот Браун отново изведе Селтик напред, преди Джонатан Сориано да осигури точка на Ред Бул Залцбург.

В другия мач от група D Динамо Загреб разгроми с 5:1 румънския Астра.