Тонев не успя да вкара в последния си мач за Лех

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр в може би последния си мач за Лех (Познан). В срещата от последния 30-и кръг на полската Екстракласа Лех се наложи с 2:0 на собствен терен над Корона (Келце) и затвърди 2-ата си позиция, съобщава БТА.

Тонев игра 79 минути, след което беше заменен от сърбина Войо Убипарип. Иван Джурджевич откри резултата в 23-ата минута, след като получи подаване от 42-годишния ветеран Пьотър Рейс. Второто попадение пък реализира унгарското крило Дердьо Ловренчич в 77-ата минута.

При смяната на Тонев официалният сайт на клуба написа, че българинът на 99,9 % е изиграл последния си мач за синьо-белите от Познан.

Цветан Генков игра пълни 90 минути при домакинското поражение на Висла (Краков) с 0:1 от Заглембе (Люблин) в друг мач от последния кръг. За гостите титуляр пък беше Павел Виданов, докато Александър Тунчев не игра заради контузия.

Генков получи жълт картон по време на срещата за задържане с ръка на противник, а единственото попадение в мача падна в 82-ата минута от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на резервата Михал Храпек. Аркадиуш Вожняк се разписа от 11-те метра и изкачи гостите на 9-ото място с 37 точки. Висла завършва пък 7-а само с точка повече.