Томова отпадна, Грозданов на 1/4 финал

Шампионът на България по тенис и национал за купа "Дейвис" Тихомир Грозданов се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Загреб (Хърватия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Грозданов победи представителя на домакините Франьо Распудич с 6:4, 7:5, след като направи четири пробива.

Така Грозданов заработи 3 точка за класацията на АТП и 438 долара, а за място на полуфиналите той ще се изправи срещу победителя от мача между Филип Вегер (Хърватия) и Димитър Грабул (Македония).

На двойки Грозданов и Максим Дубаренко (Молдова) се наложиха в първия кръг над представителите на домакините Филип Вегер и Лука Занинович с 6:4, 6:4 и на четвъртфиналите ще играят срещу водачите в схемата Марек Михаличка и Доминик Суч (Чехия).

Шампионката на България по тенис Виктория Томова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Талин (Естония) с награден фонд 15 хиляди долара.

Томова загуби от квалификантката Карен Барбат от Дания с 3:6, 7:6(9), 1:6. Българката все пак си исигури 1 точка за световната ранглиста и 294 долара от наградния фонд.

На двойки Томова и Агнеш Букта (Унгария) победиха в първия кръг Лена-Мари Хофман (Германия) и Янина Толян (Австрия) с 6:3, 4:6, 11-9 и на четвъртфиналите ще играят срещу Альона Сотникова (Украйна) и Нина Цандер (Германия).