Томаш Бердих спечели титлата в Пекин

Чешкият тенисист Томаш Бердих спечели първата си титла от близо две и половина години насам, след като победи с 3:6, 6:4, 6:1 Марин Чилич (Хърватия) на финала на турнира в китайската столица Пекин.

За Чилич пък това бе втори загубен финал в Пекин в последните три издания на турнира, като през 2009 година хърватинът отстъпи Новак Джокович (Сърбия).

Бердих загуби първия сет с 6:3, но след това стигна до пълен обрат, давайки само пет гейма на съперника си до края на мача след 6:4 и 6:1 за малко повече от два часа игра.

Тази победа увеличи шансовете на чеха да се класира за втора поредна година за финалния турнир от сериите "Мастърс" в Лондон през месец ноември. Със спечелените точки 26-годишният Бердих ще се изкачи до №7 в ранглистата на ATP следващата седмица, измествайки Жо-Вилфрид Цонга (Франция).