
Поставеният под номер 12 в основната схема Томаш Бердих е първият финалист на Уимбълдън. Чехът изигра поредния си страхотен мач на "Ол Ингалнд Клъб" и разби с 3:0 сета Новак Джокович. Мачът между двамата продължи малко повече от 2 часа, а Бердих се наложи с 6-3, 7-6, 6-3.
Първият сет премина в равностойно темпо. Бердих обаче се оказа по-концентриран в решителните моменти и заслужено стигна до успеха с 6:3 гейма. Втората част бе доста по-оспорвана и закономерно се стигна до тайбрек. В него обаче чехът показа по-добра игра и победи сърбина с 11:9 точки.
Последният трети сет бе почти огледален на първия и отново бе спечелен от Бердих със същия резултат. Така след като отстрани суперфаворита Роджър Федерер, чехът взе скалпа и на друг от спряганите за победители в Лондон. На финала той ще спори с победителя от полуфиналната двойка между Анди Мъри и световния номер 1 Рафаел Надал.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ