Томаш Бердих с победа №50 за сезона

Поставеният под номер 2 в основната схема Томаш Бердих (Чехия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1.28 милиона щатски долара.

Бердих, който спечели турнира през 2008-ма година, победи Алехандро Фая (Колумбия) с 6:3, 7:5 за 78 минути игра и записа 50-ата си победа през този сезон.

Следващият съперник на чешкия тенисист е номер 8 Кей Нишикори (Япония), който се наложи над Томи Робредо (Испания) с 5:7, 6:1, 6:0 за 1:55 час.

Третият поставен Янко Типсаревич (Сърбия) отстрани Марко Киудинели (Швейцария) с 6:4, 6:2. Сърбинът ще играе на четвъртфиналите с номер 6 Милош Раонич (Канада). Раонич поведе с 3:0 преди Виктор Троицки (Сърбия) да се откаже поради контузия.

Маркос Багдатис (Кипър) също се класира за четвъртфиналите, след като отстрани номер 4 Хуан Монако (Аржентина) със 7:5, 1:6, 6:3 за 2:16 часа.

Защитаващият титлата си Анди Мъри (Великобритания) още вчера си осигури място на четвъртфиналите, където ще играе със Станислас Вавринка (Швейцария), информира БТА.