Томаш Бердих отпадна във Валенсия

снимка: БТА/

Представителят на домакините Пабло Андухар се класира за втория кръг на турнира по тенис в испанския град Валенсия с награден фонд 2,2 милиона евро. Андухар елиминира на старта поставения под номер 2 Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 6:2 след 71 минути игра.

Бердих триумфира с десета титла в кариерата си в неделя на турнира в Стокхолм, където се наложи на финала над най-добрия български играч Григор Димитров с 5:7, 6:4, 6:4, но в двубоя с испанския си съперник остана далеч от най-добрите си мачове.

Шестият в света чех не успя да реализира нито един пробив и логично отпадна. 46-ият в класацията на АТП Андухар, който живее във Валенсия, реализира по два пробива във всеки сет, като спечели последните четири гейма в мача, за да триумфира. В търсене на първи четвъртфинал в надпреварата той ще се изправи срещу Душан Лайович (Сърбия).