Томас Мюлер: Не спечели най-добрият

Нападателят на Байерн Мюнхен Томас Мюлер бе изключително разочарован след злощастно загубения от отбора му финал в Шампионската лига за сметка на Челси.

Баварците доминираха през всичките 90 минути на терена и именно Мюлер ги изведе напред в резултата в 84-ата, но 5 по-късно Дидие Дрогба изравни и вкара мача в продължения.

В 95-ата минута Ариен Робен изпусна дузпа и не можа да даде нов аванс на домакините, което се оказа решаващо за крайния изход от срещата. В рулетката на дузпите грешници за немския колос се оказаха Ивица Олич (който изигра последния си мач за Байерн, тъй като ще се подвизава във Волфсбург от следващия сезон) и Бастиан Швайщайгер, който пропусна петата дузпа.

„Това е футболът, в миналото също сме виждали такива моменти", коментира печално Мюлер след края на драматичните удари от бялата точка. „Не винаги най-добрият отбор печели и днес определено най-добрият отбор не победи.

Когато отбележиш толкова важен гол пред родна публика, и то толкова малко преди края, е невероятно, но е ужасно да видиш как Челси печели титлата в крайна сметка. Много неща се случиха тази вечер, трудно е да се намерят думи в момента, но футболът не е всичко", завърши Мюлер, на когото предстои още един финал с тима на Байерн.

Баварците загубиха шанс за трофей в Бундеслигата, след като отстъпиха на Борусия Дортмунд в борбата за сребърната салатиера, когато Ариен Робен също изпусна дузпа.

Във финала за Купата на Германия пък Байерн бе сразен с 5:2 от същия съперник и така на практика не успя да се окичи със злато и в трите турнира, в които участваше до самия край.