Тодор Стойков официален гост на турнира БУБА къп

снимка: iNews.bg

Тодор Стойков ще бъде официален гост на последния ден от турнира по баскетбол за деца БУБА Къп.

Прекратилият състезателната си кариера преди 10 дни бивш капитан на Лукойл Академик прие поканата на организаторите за церемонията за закриване на турнира. Стойков ще награди отборите след последния мач.

Той ще раздава и автографи за децата от всеки отбор. Домакините от БУБА и италианците от Римини пък ще спорят за първото място на турнира. Двата отбора са с по четири победи от четири мача и срещата им в последния ден от 10:45 часа в неделя ще определи носителя на трофея.

В днешните двубои Римини започна трудно срещу гръцкия Пантърс Б.А. Кавала, но след силна втора част и по-добра игра до края спечели с резултат 98:46. След това във втория си мач за деня италианците надиграха сръбския Фока Крагуевац с 85:49.

Първата среща на БУБА баскетбол срещу босненския Леотар бе истинско дерби, а българчетата спечелиха с 69:59. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, а в третата част играчите на Леотар вкараха 7 точки поред и се откъснаха напред.

Играчите на БУБА не се предадоха и започнаха да намаляват, като много скоро не само изравниха, а дори и поведоха. В решителните минути, не и без подкрепата на публиката, момчетата на Еми Кръстева показаха по-добра игра и заслужиха победата в края.

В последния мач от програмата БУБА надигра и Пантърс Б.А. Кавала с резултат 76:36.

В другите срещи от деня Фока Крагуевац се справи с македонския Ангели след резултат 65:46, а Леотар също победи македонците след 63:58.