Тодор Алексиев: Нервите убиват играта ни

снимка: poland2014.fivb.org

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Тодор Алексиев изрази разочарованието си от общото представяне срещу Египет, независимо от победата с 3:2 срещу африканския шампион.

„Лъвовете“ поведоха с 2:0 гейма, но позволиха възраждане на „фараоните“ и с много грешки им помогнаха да вкарат двубоя в тайбрек, който все пак бе спечелен от възпитаниците на Пламен Константинов.

С 25 точки на сметката си Тодор Алексиев завърши мача като топ реализатор, като започна да поема повече отговорност в атака от средата на втория гейм, когато спадна формата на Данаил Милушев.

„Това беше много тежък мач, но страдахме най-вече заради собствените си грешки“, заяви капитанът, визирайки 33-те случая, в които „лъвовете“ подариха точки на съперника си.

„Това, което трябва да направим, е да спрем да играем нервно. Тази нервност в представянето ни направо убива играта ни. Трябва да се концентрираме.

Собственото си представяне мога да опиша с една дума – ужасно. Сега трябва да гледаме напред, да си върнем увереността и да направим по-малко непредизвикани грешки“, каза Алексиев.

Утре програмата на Световното първенство по волейбол продължава, а двубоят България – Русия е от 21:25 часа наше време.