Тийнейджърка от САЩ изхвърли Петра Квитова

Шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Квитова загуби от 19-годишната американка Медисън Кийс с 4:6, 5:7 за 84 минути. Треньор на Кийс е носителката на три титли от турнирите от Големия шлем Линдзи Дейвънпорт.

Американката направи пробив за 6:5 във втория сет, след което при свой сервис стигна до успеха. В четвъртия кръг на турнира Кийс ще играе с друга американка Медисън Бренгъл. Това означава, че със сигурност ще има тенисистка от САЩ на четвъртфиналите. Освен това сестрите Серина и Винъс Уилямс също продължават в четвъртия кръг на надпреварата. Миналата година Квитова отпадна в първия кръг на турнира от Големия шлем в Мелбърн след загуба от Луксика Кумкум (Тайланд).

При мъжете полуфиналистът от 2011 и 2013 година Давид Ферер (Испания) победи Жил Симон (Франция) с 6:2, 7:5, 5:7, 7:6(4) за 3:37 часа. Ферер, който е номер 9 в схемата, направи три пробива в първия сет, а втората част продължи цели 71 минути.

В последния сет испанецът записа девети пробив в мача и беше само на гейм от победата, но Симон взе четири поредни гейма и се стигна до тайбрек. В него Ферер поведе с 6:2 и въпреки че пропусна два мачбола успя да спечели срещата.

В четвъртия кръг Давид Ферер ще играе с номер 5 Кей Нишикори (Япония).