Тийнейджър спаси Милан от провал в 90-ата минута (РЕЗУЛТАТИ)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Милан постигна инфарктна победа с 3:2 в домакинството си на Риека от група "D" на Лига Европа. Андре Силва и Матео Мусакио дадоха аванс от две попадения на "росонерите", но в края гостите от Хърватия сензационно изравниха. Головете бяха дело на Боаду Акости в 84-ата и на Йосип Елес в 90-ата минута на мача. Тогава обаче на сцената се появи 19-годишното бижу на Милан Патрик Кутроне, който за пореден път от началото на сезона изригна, и донесе успеха на тима на Винченцо Монтела.

Италианецът засече пас на Фабио Борини и от много трудна позиция прехвърли технично стража на Риека Симон Слуга. Така "росонерите" събраха пълен актив от 6 точки и са лидери в групата, а Риека търка дъното с нулев актив. Кутроне пък задържа гилотината, която се бе спуснала над главата на Енцо Монтела заради лошите резултати от началото на кампанията.

В друг интересен двубой Евертън се провали у дома срещу Аполон (Лимасол), като врътна реми 2:2. "Карамелите" водеха с 2:1 и се бяха устремили към първи успех в тазгодишната надпревара, а гостите бяха с човек по-малко на терена. Те обаче намериха начин да изравнят в 88-ата минута с гол на Ектор Юсте.

Ето всички резултати от 22:05 часа: