Тито за Меси: Няма да видим друг като него

снимка: БТА

Наставникът на Барселона Тито Виланова аплодира аржентинския гений на каталунците Лионел Меси, който вчера бе награден със Златната обувка за голмайстор №1 на Европа.


Ла Полга завърши миналия сезон с фантастичните 50 реализирани попадения в Примера Дивисион, които обаче не стигнаха на Барса за спечелване на титлата.


Виланова от своя страна сподели мнение, че футболист като Лионел Меси се среща веднъж в живота.


"Не искам да се повтарям, но не мисля, че някога отново ще видим играч като него", заяви специалистът.


"Най-вече заради начина, по който той умее да разбира футбола. Неговите тактически знания го правят дори по-добър. Ако е нужно, Лео ще пробяга 35 метра, за да спаси корнер. Не са много големите играчи, които са способни на това", добави Виланова.


Наставникът на Барса похвали и Андрес Иниеста,който вчера отпразнува цяло десетилетие от дебюта си за клуба.


"Иниеста е примерът на "Ла Масиа". Не е лесно да развиеш качествата на специален състезател като Андрес. Той пристигна в клуба като малко момче, но заради работата на школата се превърна в световна звезда", отбеляза Тито.