Титаничен сблъсък в полуфинала на Ролан Гарос

Рафаел Надал и Анди Мъри ще се изправят един срещу друг във втория полуфинал на Ролан Гарос, след като двамата днес успяха да спечелят четвъртфиналните си сблъсъци.

Определено повече проблеми имаше шотландският тенисист, който в много красив сблъсък срещу Гаел Момфис успя да надделее с 6:4, 6:1, 4:6, 1:6, 6:0 след малко повече от 3 часа на Централния корт "Филип Шатрие".

Срещата излеждаше, че ще е лесна за Мъри, който от самото начало установи контрол над срещата, докато представителят на домакините не успяваше да намери ритъм. Момфис обаче успя да намери начин да противодейства на силния сервис на британеца и след тежки няколко гейма в третата част той проби при 4:5, за да вкара двубоя в четвърти сет.

Тогава, носен на крилете на ентусиазма от публиката, френският тенисист буквално разпиля Мъри, който показа сериозни признаци на умора и изглеждаше така, че ще се предаде без бой - 1:6.

В решаващата част обаче Мъри събра сили и за по-малко от 30 точки успя да разбие своя опонент. Ударите на Момфис почнаха да излизат на по метър-два извън корта. При 5:0 Момфис искаше мачът да бъде прекратен поради тъмнина. Съдията обаче отклони предложението, след като бившият №7 в света поиска мачът да се играе при 2:2 сета, докато Мъри изрази предпочитания решаващата част да се играе в четвъртък.

Надал пък изненадващо почна със загуба в първия сет срещу Давид Ферер - 4:6, но след това показа мощта си на клей и след 6:4, 6:0, 6:1 спечели поредната си битка на "Ролан Гарос".

Ферер подобри статистиката си срещу Рафа на този турнир, като досега върховото му постижение беше 8 спечелени гейма и нито един спечелен сет. Въпреки това той не предложи особена съпротива, освен в началото на двубоя и в някои геймове във втората част.

В другия полуфинал Новак Джокович излиза срещу изненадата до този момент в турнира Ернест Гулубис.